Історія торгової марки Barum бере свій початок понад 70-ти років тому. За період свого існування компанія Barum виросла з маленької мануфактури з виробництва взуття в успішного, на сьогоднішній день, виробника шин, з хорошою репутацією і постійно міцніючої позицією на ринку.

Своїм виникненням компанія Barum зобов'язана компанії Bata, яка була заснована в 1924 році, в Чехословацькій Республіці. Спочатку, Bata спеціалізувалася на виробництві гумової підошви для взуття. Але на початку 30-х років компанія вирішила зайнятися виробництвом автомобільних шин, адже вже в той час автомобілебудування республіки було добре розвинене. Втім, це була не найголовніша причина, яка спонукала компанію змінити профіль. Через високу вартість залізничних перевезень компанія змушена була почати перевозити товар у власних вантажних автомобілях. На той момент існували високі мита на вантажні шини, що і призвело до вирішення виробляти свої власні. З цією метою компанія Bata зробила великі інвестиції в область шинного виробництва.

У 1945 році, в результаті об'єднання трьох великих компаній Чехословаччини, які виробляють гуму (Bata (Zl? N), Rubena (N? Chod) і Matador (Bratislava)), з'явилася Barum.

Згодом, в 1966 році, була побудована функціонуюча досі фабрика в Отроковице, куди і було перенесено в 1972 році шинний виробництво. Варто відзначити, що шини марки Barum, як і раніше, виробляються саме в Чехії.

Наступною метою компанії був вихід на світовий ринок. Але для цього потрібна була повна переробка всього модельного ряду і модернізація обладнання. З цією метою після реєстрації в 1990 році назви "Barum Otrokovice" в 1992 році був підписаний договір про створення спільного підприємства з німецьким концерном Continental AG. І в 1993 році чеський завод став частиною німецького концерну. Так почався новий період в історії марки Barum. Але потрібно відзначити, що на сьогоднішній день існує власне виробництво Barum, що не належить концерну Continental, яке розташоване в Словаччині і носить назву Barum - Slovakia.

Сьогодні Barum - це одна з найсучасніших фабрик з виробництва шин в Європі. Завдяки великим фінансовим вливанням концерну Continental, Barum займає одну з провідних позицій на ринку з продажу шин. В наші дні починається новий процес інвестування коштів, з метою модернізації обладнання фабрики Barum, розширення наявного виробництва і зміцнення позицій бренду на світовому ринку в цілому.

На сьогоднішній день шини Barum відрізняються своїми високими дизайнерськими і технологічними характеристиками при порівняно низькому рівні цін. Основний асортимент компанії представляють літні і зимові шини Barum для легкових автомобілів, автошини для комерційних автомобілів, спортивні шини Premium класу, а також позашляхові шини (в тому числі і тракторні).