Мatador

У 2005 році компанія «MATADOR» отметілa знаменний ювілей - 100-річну річницю свого утворення. Про назву підприємства домовилися в Братиславі в готелі Zelený Strom ( «Зелені дерева»), сьогодні знаменитому Carltonе, його перші акціонери ще під час австрійської-угорської монархії в вересні 1905 року. Марка MATADOR була завжди пов'язана з гумовою промисловістю Словаччини та Чехії. Чисто словацької маркою вона стала в новітній історії, після розпаду Чехословацької Федеративної Республіки.

Консорціум австрійських і угорських банків підтримав акціонерів в будівництві першого заводу в Братиславі. Марка MATADOR з'явилася на багатьох гумових виробах, які випускалися на новому підприємстві. У 1932 році Братиславський завод об'єднався в акціонерне товариство з празьким заводом гумових виробів в Височанах з місцезнаходженням в Празі. За короткий час завод "MATADOR" став головним підприємством акціонерного товариства і однозначно переорієнтувався на виробництво покришок. «Матадоркі» стали популярними по всій Європі.

Під час 2-ї світової війни «MATADOR» на деякий час був виключений з фірмового «гумового» реєстру.

Після закінчення 2-ї світової війни в 1946 році Matador повернувся в економічну структуру Чехословаччини і через рік, почав створювати в Пухові шинний виробниче підприємство. На запуск виробництва негативно вплинули події 1948 року, тому що високопродуктивна технологія з США залишилася за океаном. Завод в Пухові був включений в спільну торговельну марку BARUM - скорочення підприємств BAta-RUbena-Мatador. У період соціалістичної Чехословаччини Пухівська підприємство отримало назву Gumárne 1. mája, Púchov, а виготовляються на ньому покришки продавалися під маркою BARUM.

Після демократичних змін в кінці дев'яностих років і поділу Чехословаччини на дві самостійні держави, в рамках приватизаційних процесів торгова марка BARUM потрапила в руки німецького концерну Continental AG. Пухівський завод Gumárne 1. mája, Púchov, перейшов після приватизації в менеджерський акціонерне товариство і повернувся до першої торгову марку MATADOR. Акціонери отримали її шляхом придбання основної фірми - заводу в Братиславі.

Метою трансформаційного процесу була поява в 1993 році акціонерного товариства MATADOR, Púchov, в результаті був відкритий простір для створення сучасної незалежної виробника шин міжнародного масштабу. Послідовна реорганізація і реструктуалізація виробничо-технологічних процесів, енергійне впровадження нових форм менеджменту, якості, продажів і розширення виробничого асортименту привели до сучасного вигляду незалежного підприємства, орієнтованого на споживача.

Сьогодні MATADOR є членом знаменитої асоціації виробників на міжнародному рівні - ERMC - European Rubber Manufacturers 'Conference. Товариство з обмеженою відповідальністю одне за іншим отримувало багато важливих міжнародні сертифікати в системі управління виробництвом, навколишнім середовищем, якістю і комерцією, які, крім усього іншого, дають йому право постачати свою продукцію для збройних сил НАТО.

Успіх Матадора в перші роки після трансформації був заснований на продуманому вкладанні прибутку, на сильній підтримці науки і досліджень - шляхом створення дослідницької бази в формі власного Дослідницького інституту шин і на співпрацю з міжнародними організаціями та інституціями - Deloitte Touche, SAP, Hewlett-Packart. Шляхом вигідного відділення неефективних видів діяльності було створено простір для розширення підприємництва в 4-х основних областях: шини, машини і обладнання для шинної промисловості, конвеєрні стрічки і аutomotive.

З регіонального заводу акціонерне товариство перетворилося міжнародно кооперуються компанію, яка з пайовою участю створила спільні підприємства:

  • CONTINENTAL - MATADOR - випускає вантажні шини;
  • MATADOR - OMCKШІНА - випускає легкові і легкі вантажні шини в Російській Федерації;
  • MATADOR - ATC - випускає легкові і легкі вантажні та вантажні шини в Ефіопії;

Після входження в сектор automotive АТ "Матадор" придбало контрольний пакет акцій виробничих підприємств PAL-INALFA Врабле, тим самим твердо показало прагнення динамічного розвитку четвертого основного предмета своєї підприємницької діяльності. У 2005 році було створено спільне підприємство "MATADOR DONGWON" з місцезнаходженням в Дубниці над Вагом з виробництва металевих деталей для автомобільного заводу "KIA Словаччина".

В даний час компанія "Матадор" представляє собою незалежну підприємницьку групу, яка займається підприємницькою діяльністю на міжнародних ринках за двома основними напрямками: RUBBER - Шини, Конвейерниe стрічки, обладнання для шинної промисловості AUTOMOTIVE - поставка деталей для автомобільної промисловості.