SavaSavaSava (Словаччина) - відома європейська марка автошин, що пропонує широкий асортимент продукції для легкових і вантажних автомобілів, а також легких вантажівок. Уже понад 80 років успішно ведеться виробництво шин цієї марки в Словенії (Kranj). Компанія Sava була придбана корпорацією Goodyear Tire and Rubber в 1998 році. З цього часу завдяки широко розгалуженої дистриб'юторської мережі і технологій корпорації Goodyear Sava стрімко  ринок.

Історія компанії Sava Tires:

1 липня 1998 року світовий лідер у виробництві шин компанія Goodyear спільно зі словенською компанією Sava d.d., заснованої більше 80 років тому, створює підприємство Sava Tires. Дистрибуторська мережа Sava Tires охоплює всі країни колишньої Югославії.

1 грудня 1999 року Sava Tires стає власником екологічного сертифікату ISO 14001. З цього моменту починається виробництво великогабаритних шин та шин для спецтехніки. У 2000 році загальний обсяг продажів Sava сягає 6,5 мільйонів шин на рік.

У 2001 році Sava Tires нагороджується сертифікатом якості ISO 9002, що стає доказом того, що Sava виготовляє шини, що відповідають найвищим світовим вимогам. В цьому ж році компанія отримує найпрестижнішу нагороду в індустрії - ISO / TS 16949. З цього моменту Sava стає повноправним членом Goodyear's European Truck Force, яка надає свої послуги цілодобово. У 2002 році Goodyear збільшує свою частку акцій в компанії з 60% до 80% і стає одним з головних інвесторів в Словенії.

У 2004 році Goodyear став стовідсотковим власником марки шин Sava Tires і однойменного виробництва.

Компанія Sava Tires сьогодні:

SAVA - це одна з найбільших і найбільш успішних компаній в Словенії, яка займає приблизно 65% внутрішнього ринку, вона добре відома по всьому світу: в Східній і Західній Європі, Південній Америці, на Близькому Сході і в Азії. Щорічний обсяг продукції, що випускається перевищує 6 мільйонів шин для легкових, вантажних автомобілів і для мікроавтобусів. Сертифікати якості ISO 9001, ISO 9002, а також сертифікат екологічної безпеки ISO 14001 підтверджують, що Sava-компанія, яка відповідає всім сучасним вимогам. У липні 2001 року Sava отримала сертифікат ISO TS 16949, який видається найкращим постачальникам автомобільної промисловості. Цей сертифікат ISO TS 16949 є важливою конкурентною перевагою при виборі виробником автомобілів постачальника шин і надає компанії Sava безліч нових можливостей в майбутньому. Процес виробництва шин марки Sava відповідає вимогам міжнародного стандарту EAQF.

На сьогоднішній день в компанії працює близько півтори тисячі осіб, а щорічні обсяги виробництва сягають 6 мільйонів шин на рік, причому 90% продукції йде на експорт. Багато уваги компанія приділяє розробкам нових моделей. Дослідницькі центри Goodyear працюють в Люксембурзі і Акроні (США), а тести проводяться на полігонах Goodyear, розташованих по всьому світу.