Всі колеса автомобіля повинні бути збалансовані. Інакше не уникнути нерівномірного зносу шин, зайвих навантажень на підвіску та інші частини транспортного засобу. Зазвичай при монтажі шин на диски колеса балансують на спеціальному стенді. Але бувають ситуації, коли відбалансувати колесо на стаціонарному обладнанні немає можливості.

Що тоді?

Ми звикли балансувати колеса автомобіля на звичайному балансувальне стенді. А про те, що існує фініш-балансування, балансування гранулами і піною, взагалі мало хто знає. І якщо з якоїсь причини на шинному сервісі колесо відбалансувати не вдається, можна скористатися балансувальними гранулами.

Користуватися гранулами нескладно - для цього пакетик з гранулами слід помістити всередину шини під час її монтажу на диск. Після того, як автомобіль почне рух, пакет рветься і гранули розподіляється по внутрішній поверхні шини, нівелюючи існуючі дисбаланси. Можливий і інший варіант: балансування гранули вводяться за допомогою спеціального пристрою через повітряний вентиль колеса.

На даний момент кілька різних компаній пропонують свої гранули, але компанія ПП Винник А.В. зупинилася на канадському виробнику. Гранули з назвою Counteract Balancing Bids  є електростатичними. Їх перевага полягає в тому, що вони за рахунок електростатичного притягання займають оптимальне положення усередині колеса на весь період його експлуатації.

Звичайно, за ніч сили електростатичного притягання слабшають, і гранули все ж можуть виявитися на «дні» шини. При застосуванні антистатичних гранул така ситуація повторюється після кожної зупинки. У деяких випадках така властивість балансувальних гранул може виявитися корисним. Якщо ви наїхали на перешкоду або потрапили колесом в пристойну яму зігнули диск, балансування колеса порушилася. Після чергової зупинки гранули заново розподіляються по внутрішній поверхні шини і балансує її з урахуванням нових дисбалансів.

Більшість балансувальних гранул дуже схожі один на одного. До них пред'являється одна загальна вимога: вони не повинні бути гігроскопічна, інакше кажучи, не повинні вбирати вологу і не повинні мати абразивними властивостями. У шині завжди присутня деяка вологість, навіть якщо її накачували виключно повітрям, які пройшли через спеціальний осушувач. Погано це тому, що при контакті з водою гранули можуть втратити свої властивості, звалятися в грудки, і буде не стільки допомагати, скільки шкодити, створюючи додатковий дисбаланс.

Для шин різного типорозміру потрібна різна кількість гранул. Зазвичай у продавців цього продукту є спеціальні таблиці, за якими можна визначити, скільки ж грамів необхідно для балансування коліс вашого автомобіля.

Ще одне обмеження стосується монтажу шини на диск: якщо планується використовувати балансувальні гранули, монтажну пасту слід нанести так, щоб вона не потрапила на внутрішню поверхню шини. Інакше гранули прилипають до пасти, і досягти бажаного ефекту буде неможливо.